Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Алжир одржан 55. антивладин протест

Во Алжир вчера се одржа 55. Антивладин протест, а минатата недела протестното движење Хирак ја одбележа првата годишнина од собирите

Алжир, 7 март 2020 (МИА) – Во Алжир вчера се одржа 55. Антивладин протест, а минатата недела протестното движење Хирак ја одбележа првата годишнина од собирите.

Неколку илјади луѓе вчера се собраа во центарот на главниот град на Алжир.

Демонстрантите носеа и транспарент на кој пишуваше „Подобро корона отколку Вие“.

Во Алжир досега се регистрирани 17 пациенти од новиот коронавирус. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close