БалканДописници Свет

Во Албанија за три месеци 55,8 повеќе починати од истиот период лани

Повикувајќи се на демографските податоци на Институтот за статистика, ИНСТАТ, во периодот јануари - март годинава починале 9.657 лица или 3.459 повеќе споредено со истиот период лани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close