Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија за два дена откриени 150, а од почетокот на гoдинава 8.500 мигранти

На територијата на Албанија од почетокот на годинава откриени се над 8.500 илегални мигранти главно државјани на Сирија, потоа од Авганистан и од Мароко

Back to top button
Close
Close