БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија за девет месеци откриени над 8.000 илегални мигранти, 20 отсто од нив побарале азил

Официјалните податоци на Дирекција на албанската гранична полиција, од јануари до септември годинава, на албанска територија биле откриени 8.100 илегални имигранти или 3.000 повеќе спордено со истиот период лани

Back to top button
Close
Close