БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија за девет месеци 110 милиони евра странски инвестиции помалку

Завршувањето на трансјадранскиот гасовод, ТАП и пандемијата со Ковид-19 значително ги намалија странските директни инвестиции во Албанија, објави Централна банка на Албанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close