БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, рапид тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен резултат, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close