БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија регистрирана најмладата жртва од Ковид-19, нов рекорд на новозаболени

Во Албанија, каде дневно во просек овој месец се регистрираат по 250 нови случаи со Ковид-19 или над 20 отсто од тестраните, денеска е регистрана најмладата жртва од опасниот вирус, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close