Svet.SlajderБалканДописници Свет

Во Албанија против Ковид-19 имунизирани 816.000 луѓе

Во Албанија продолжува стабилната епидемиолошка состојба со Ковид-19, што потврдуваат ниските бројки на нови случаи, а повеќе денови по ред нема починати како последица од опасниот вирус

Back to top button
Close
Close