Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија продолжува полицискот час и забраната за летови со Велика Британија

Полцискиот час, што беше воведен на 11 ноември, продолжува, бидејќи од направената анализа се гледа дека има зголемување на новозарзените, што е последица на групирањата за новогодишните и божикните празници и присуството на иселениците. Во овој двонеделен период се зголеми и бројот на хоспитализирани лица во ковид болниците, информираше вечерва министерката за здравство Огерта Манастрлиу, по средбата на Комитетот,чиј член е и таа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close