БалканДописници Свет

Во Албанија пристигна нова пратка од 208 илјади дози вакцини

Во Албанија попладнево пристигна нова пратка од 208 илјади дози вакцини од Синовак, со што се заокружува договорот со оваа компанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close