Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија почна вакцинирањето на старите лица во домовите

Вчера почнавме со вакцинација во домот во Скадар и од денеска продолжуваме низ цела држава. Вкупно има околу 700 стари лица во сите домови. Останатите се вработени. Значи околу 1.000 стари лица и персонал кои ќе бидат вакцинирани, рече Манастирлиу.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close