Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија починати 17 лица од Ковид-19 и 705 новозаразени за 24 часа

Од вкупно направените 2.186 тестови, опасниот врус е потврден кај 705 лица, што е 32,2 отсто од тестраните, со што вкупната бројка на заразени од почетокот на пандемијата се зголеми на 39.719 од вкупно направените 194.806 тестови.Во исто време битката со опасниот вирус ја загубија 17 пациенти или 839 до сега, информираше Министертвото за здравство и социјална заштита.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close