Svet.SlajderБалкан.ПорталДописници СветЕвропа

Во Албанија околу 30 отсто од тестираните позитивни на Ковид-19

Во изминатите 24 часа битката со опасниот вирус ја загубија 12 лица во болнички услови или 810 до сега. За среќа битката ја добиле 368 или 18.849 од вкупно заразените 38.182 лица. Ве замолуваме избегнувате било какво групирање, да ги ограничите контактите и движењето, носете заштитна маска насекаде освен во вашите домови, одржувајте хигиена, апелира Министертвото за здравство и социјална заштита.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close