БалканДописници Свет

Во Албанија нови 641 случај со Ковид-19, четворица починати и 379 оздравени

Во последното деноноќие во Албанија коронавирус е дијагностициран кај 641 лице, од направените 3.530 тестови, што е 18 отсто од вкупно тестираните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close