БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија нов негативен рекорд од 896 заразени со Ковид-19

-Во изминатите 24 часа од 3.761 тестирани сомнителни случаи опасниот врус е дијагностициран кај 896 лица, што е највиска бројка до сега во едно деноноќие. Процентот на заразени во однос на тестирани е висок, односно 24 отсто. Благо намалување, споредено со вчера, бележи бројот на починати, односно осум на возраст од 46 до 86 години, информираше Министертвото за здравство и социјална заштита.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close