БалканДописници Свет

Во Албанија 737 заразени, 414 оздравени и 13 починати од Ковид-19

Во Албанија и во изминатото деноноќие регистрирани се високи бројки на новозарзени со Ковид-19, на оздравени но и на починати.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close