БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија 656 новозразени, 10 починати и 321 оздравени 

Во последното деноноќие во Албанија регистрирани се 656 новозаразени со Ковид -19 што е над 30 отсто од направените 2.174 тестови. Бројот на тестови е помал споредено со преходните денови но процентот на заразени во однос на тестирани нема промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close