БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија 565 новозаразени, 14 починати, отворен нов ковид-центар

Албанското Министерство за здравство соопшти дека денеска има помал број новозаразени, споредено со претходните денови, но треба да се има предвид дека и бројот на тестовите е помал. Но, како што наведува, бројот на починати е висок, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close