БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија 553 новозаразени и девет починати од Ковид-19, Софија и вети вакцини на Тирана

Во Албанија во изминатото деноноќие опасниот вирус е кај 553 лица е дијагностициран коронавирусот, оздравени се 524, а починале девет пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close