БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија 273 новозаразени, петмина починати

Продолжува високата бројка на новозаразени во Албанија, појава присутна овој месец, кога е зголемен и бројот на дневно направените тестови.

Back to top button
Close
Close