БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија 21 случај со делта, од нив 6 вакцинирани

Во Албанија се потврдени 21 случај заразени со делта-сојот, од нив осум се „увезени“, додека останатите се семејни кластери, изјави Силва Бино, раководителка на Одделот за епидемиологија при Институтот за јавно здравје и член на комитетот за справување со пандемијата на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close