0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Во акциска контрола едно лице затекнато во незаконит лов со пушка за која немало дозвола

При спроведена акциска контрола едно лице денеска било затекнато во незаконит лов на место викано "Црвени брегови", атар на Берово, со ловечка пушка за која немало дозвола. Оружјето му е одземен, и против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close