0_Спорт.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоФудбал

Во акцијата „Спас за Вардар” продадени 32 000 билети

Националната Арена Тодор Проески, со која стопанисува АДСДП, вечерва беше осветлена со факели од страна на навивачката група Комити. На овој начин симболично беше означен успехот на акцијата „Спас за Вардар" преку која беа продадени 32 000 билети. Собраните средства се наменети за финансиска поддршка на клубот, соопшти АД за изградба и стопанисување со станбен и со деловен простор од значење за Републиката - Скопје.

Back to top button
Close
Close