Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Африка повеќе од два милиона луѓе заразени со Ковид-19

Во африканските држави во изминатите 24 часа регистрирани се 9.448 потврдени случаи со новиот коронавирус, а вкупниот број се искачи над два милиона, соопшти денеска Регионалната канцеларија на Светска здравствена организација за Африка

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close