Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Африка досега заразени повеќе од 3,6 милиони лица

- Во Африка во последните 24 часа се потврдени нови речиси 18.000 случаи на инфекција со коронавирус, додека вкупниот број на досега заразени надмина 3,62 милиона, соопшти Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Африка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close