СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во 2020 година помалку летови и фатални несреќи на патнички авиони, но поголем број загинати од претходната година

Во изминатата година се случија 40 големи несреќи на патнички авиони, од кои пет беа фатални, што доведе до 299 жртви. Во 2019 година имало речиси двојно повеќе несреќи (86), од кои 8 биле фатални. Тогаш загинале 257 лица, забележува компанијата To70.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close