Дописници МКДЗанимливостиОпштински вести

Во 1825 година битолската поштенска служба користела пајтони

Во 1825 година битолската поштенска служба за доставување на пратки користела пајтони кои ги поседувало здружение на пајтонџии од тој град.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close