Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Заев шири лажни вести, лажеше дека ја знае вистината за Монструм, лажеше дека ќе почнеме преговори со ЕУ во декември, и дека ќе добиеме вакцини во јануари

Зоран Заев е најголем ширач на лажни вести. Со години шири лажни вести дека ја знае вистината за Монструм и дека лицата кои се во затвор не се вистинските убијци, за сега да негира дека тоа го кажал. Заев кажа и излажа дека ќе добиеме почеток на преговори во декември. Преговори со ЕУ нема. Власта се фалеше и лажеше дека ќе добиеме вакцини во јануари, вакцини нема. Цел регион се вакцинира, само кај нас уште не знаеме кога ќе стигнат вакцините.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close