Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев раѓањето на Гоце Делчев наместо со највисока државна делегација го одбележа со испраќање на заменик-министер за локална самоуправа

Владата на Заев продолжува да ги омаловажува историјата на Македонија и историските датуми значајни за македонскиот народ. Денес на одбележувањето на 149 години од раѓањето на македонскиот великан Гоце Делчев во име на владата на гробот на Гоце Делчев во црквата Свети Спас цвеќе положи заменик министер за локална самоуправа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close