Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ја враќа Република Македонија во времето на транзицијата

Со испраќање на недовршени реченици во празни соопштенија, СДСМ ги потценува граѓаните и медиумите и покажува дека аболицираниот Заев нема што да каже. Лагите на измамникот Заев вчера ги прочита и баба Перса.

Скопје, 6 декември 2010

Реакција на соопштението на СДСМ

Со испраќање на недовршени реченици во празни соопштенија, СДСМ ги потценува граѓаните и медиумите и покажува дека аболицираниот Заев нема што да каже. Лагите на измамникот Заев вчера ги прочита и баба Перса.

Македонската економија клекна на колена откако СДСМ дојде на власт.

СДСМ ветуваше капитални инвестиции, покачувања на плати и пензии, младински гаранции, а од сето тоа испорачаа само афери како што се „Рекет“, „Кеш“, криминални тендери.

Оваа криминална влада Република Македонија ја враќа во време на транзиција, кога граѓаните преку ноќ остануваше без работа.

Заев и неговата криминална банда ветуваа рекордни странски инвестиции во Република Македонија, но според податоците од третиот квартал, последни сме во регионот и во Европа.

Крајот на оваа криминална влада се ближи, крајот ќе им дојде на 12-ти април. На 12-ти април граѓаните ќе им порачаат „Збогум и никогаш повеќе“. И тогаш ќе започне обнова на Македонија заедно со ВМРО-ДПМНЕ, нова ера на реални и успешни мерки за доброто на државата и граѓаните.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

___________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки

Back to top button
Close
Close