Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Вистинскиот губитник е Заев, кој ја прокоцка државата, 111-то место со Гамбија не е победа

Тоа што за Македонија е неуспех, СДСМ го слави за успех. Вистинскиот губитник е Зоран Заев кој ја прокоцка државата и по сите параметри ја сведе полошо од африканските земји. За СДСМ е успех тоа што Македонија не почна преговори со Европската Унија иако Зоран Заев и Никола Димитров водеа анационална и предавничка политика пазарејќи се со идентитетот, народот, јазикот и историјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close