0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePartitë politikePolitikë

VMRO-DPMNE vazhdon me protestat, kërkohet dorëheqje nga kryeministri Zaev 

VMRO-DPMNE sot pasdite përsëri përmes protestave e shprehu pakënaqësinë nga politikat e qeverisë, nga ajo se si zhvillohen bisedimet me Bullgarinë, ndërsa partia opozitare e përsëriti edhe kërkesën për dorëheqjen e Kryeministrit, Zoran Zaev. Si pjesë e protestës së mbajtur nën moton "Dorëheqje e Zaevit, liri popullit!", anëtarët dhe mbështetësit e VMRO-DPMNE-së një orë i bllokuan qasjet ndaj objektit të Qeverisë, MPJ-së dhe Ministrisë së Drejtësisë, ndërsa sonte ka protesta edhe në 20 qytete të tjera.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close