0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ утре стартува со иницијативата за потписи за поништување на Законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од собирањето потписи за поништување на донесениот Закон за попис. Вчера на седница на Извршниот комитет била донесена одлука утре да почне Иницијативата за собирање потписи. Партијата останува и на барањето, ако веќе пописот мора да се спроведе пролетва тоа да се направи по екелктронски пат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close