0_Македонија.ПорталПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Љупчо Николовски наместо против корупција тера партиска агенда

Љупчо Николовски наместо да го работи тоа за кое е платен со народни пари, тера партиски агенди. Затоа Македонија е на 111 место според Транспаренси во борбата со корупција, полошо пласирана од африканските земји, Брегот на слонова коска и Буркина Фасо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close