Оригинални текстовиПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Тенкото мнозинство во Парламентот е на стаклени нозе

Единствен виновник за таквата состојба е токму СДСМ и Зоран Заев. Не се виновни ниту граѓаните, ниту ВМРО-ДПМНЕ и пратениците, ниту опозицијата во целост како што СДСМ очајнички се обидува да го претстави во јавноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close