0_Македонија.ПорталОригинални текстовиПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Со менувањето на учебниците по географија се прави газење на историјата

Премиерот Зоран Заев со најавата за менувањето на учебниците по географија прави своеглаво газење на историјата на оваа земја, иако им вети на македонскиот народ дека ништо нема да се менува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close