Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо да отвори тунел и подземна сообраќајница ветува пешачка зона

Неспособниот и мрзелив Шилегов наместо со проекти на крајот од својот мандат се расфрла со ветувања кои досега требаше да бидат завршени. Наместо да отвори некој тунел денеска Шилегов на Скопјани им вети пешачка зона и тоа за период кога тој нема да биде градоначалник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close