Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Шестиот пакет е задоцнет, мерките нема да ги покријат загубите на најкритичните стопански дејности

Шестиот пакет мерки е задоцнет. Лага е дека мерките ќе ги покријат загубите на најкритичните стопански дејности затоа што истите не одговараат на моменталната економска состојба во државата.  Скандалозно е носењето мерки дури после цел месец рестрикции, откако беше воведен полицискиот час, со кој се ограничи движењето на населението во вечерните часови, токму во времето кога погодените економски сектори го остваруваат приходот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close