Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Секаде железницата е двигател на економијата и стопанството

Железниците во секоја земја се двигател на економијата и стопанството,  и врши најголем транспорт на стоки и патници. Само во Македонија со власта на Заев железницата е во клиничка смрт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close