Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Се уште има само најави дека ќе стигнеле вакцини, но нема конкретна информација кога ќе стартува вакцинацијата

На лагите на Венко Филипче им нема крај. Филипче веќе не знае како да излаже. Си го губи времето со лаги, ама на сите им е јасно - вакции нема. Се уште има само најави дека ќе стигнеле вакцини, ама никако да има конкретна информација кога тоа ќе стартува вакцинацијата во Македонија. Последно Филипче рече ќе има вакцини од КОВАКС механизмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close