Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја води државата со криминал и корупција

СДСМ ја води државата со криминал и корупција. Цел свет виде како пулените на Заев носат торба полна со милиони низ Скопје, како да е кеса со компири.

Скопје, 7 март 2020

СДСМ ја води државата со криминал и корупција. Цел свет виде како пулените на Заев носат торба полна со милиони низ Скопје, како да е кеса со компири.

Македонија со аболициран криминалец на власт, нема европска перспектива.

Никој во Европа не сака да споделува вредности како што се рекет, криминал, корупција, лаги и нарачани судски пресуди.

Заев ја посрамоти државата на секаде. Не е европска иднина Луј Витон судство и трас трас систем на пресуди.

Не е европска иднина кога премиерот не смее да биде повикан на распит, иако сите индиции кажуваат дека е поврзан со милионскиот рекет.

Македонија тоне во безизлез. Заев се богати, а граѓаните осиромашуваат.

Криминалот, рекетот и корупцијата не се европската иднина на Македонија.

Македонија има потреба од обнова која доаѓа по 12-ти април, која ќе ја стане државата на нозе и ќе биде гаранција за напредок кон ЕУ.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

___________________________________________________________
МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Таг
Back to top button
Close
Close