0_Македонија.ПорталПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување преговори за членство во ЕУ многу порано

Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување на преговори за членство во ЕУ многу порано.

3 март 2020 

Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување на преговори за членство во ЕУ многу порано.

Граѓаните не треба да бидат казнети и да ја плаќаат цената за неспособното и криминално владеење на Зоран Заев.

Криминалец Зоран Заев е истрошен и исплашен политичар кој знае дека ќе треба да одговара пред граѓаните и законите на Република Македонија.

Единственото нешто кое СДСМ го направи изминатите три години е тоа што го промени уставното име на државата.

Eдинственото нешто што оваа власт им сервираше на граѓаните беа поразите и понижувањата.

Порази и понижувања за да може власта слободно да краде, да се спроведува криминал во големи размери и корупција. Милиони евра народни пари се испумпаа преку криминални тендери и грантови, пари кои завршија во џебовите на функционерите на СДСМ.

Крајот на поразите и понижувањата е се ближи. 12-ти април е денот кога граѓаните ќе го казнат Зоран Заев за сиот овој криминал и корупција што го стори изминатите три години.

Граѓаните ќе го казнат Заев за „Рекет 1“, „Рекет 2“, за ТЕ-ТО, случајот Рашковски, крвавите тендери.

После 12-ти април сите кои што се огрешиле пред законите ќе одговараат.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

_____________________________________________________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Back to top button
Close
Close