Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Разрешување на директорот на Театар Комедија нема да го покрие фактот дека тој злоупотребил 8,7 милиони денари

По којзнае кој пат исплива на површина злоупотребата на власта и деградирањето на културата во Македонија. Поставувањето на партиски директори на културните институции од страна на некомпетентните директори во земјава доведе само некултура и пад на квалитетот граден со години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close