0_Македонија.ПорталБизнисЕкономијаПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ предлага намалување на ДДВ-то за фактурираната електрична енергија од 18 на 5 отсто

Цената на електричната енергија би можела да се зголеми за 15 отсто од сегашната, смета лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. За да не дојде до вакво зголемување на цената на струјата, опозициската партија предлага намалување на ДДВ-то за фактурираната електрична енергија од 18 на 5 отсто.

Back to top button
Close
Close