Политички партии

ВМРО – ДПМНЕ:Подобрување на економската состојба во Македонија е само во главата на Зоран Заев

Буџетот за 2021 година е крајно расипнички и неразвоен. Додека Заев на прес конференција се фали дека владата е крајно штедлива и успешно менаџира со народните пари, сепак за плати, стоки и услуги ќе потрошат 568 милиони евра повеќе од што ќе приберат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close