Оригинални текстовиПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски и СДСМ ја злоупотребија вонредната состојба

Пендаровски и СДСМ ја злоупотребија вонредната состојба, кога наместо да се грижи за здравјето на граѓаните владата распишуваше тендери за набавка на шкампи и школки и на ангро се штанцаа дозволи за производство на марихуана.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close