0_Македонија.ПорталПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Општините тонат во долгови, власта трупа вработени

Изминативе години локалната самоуправа во Македонија се соочува со вистински колапс. Од една страна сведоци сме на секојдневни партиски вработувања, расфрлање на парите на граѓаните за нелогични и сомнителни проекти, а од друга страна квалитетот на услугите на граѓаните кои ги нудат општините и комуналните претпријатија се се полоши и полоши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close