Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски е министер во чиј мандат се случи историски раст на корупцијата, наместо лекции оставка

Николовски е министер во чиј мандат се случи историски раст на корупцијата, наместо лекции оставка Љупчо Николовски кој половина фамилија си ја вработи на државно и за кого има сомнежи за непотозам нема кредибилотет да се бори против корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close