Оригинални текстовиПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Над 75 отсто од матурантите ја бојкотираат наставата, а Царовска не сака да ги слушне нивните барања

Над 75% од матурантите бојкотираат настава, а секојдневно трпат притисоци и закани од министерката, директорите и наставниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close