Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Митева и Муцунски остварија средба со Кристијан Сагарц

Меѓународниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски заедно со Портпаролката Марија Митева остварија средба со Кристијан Сагарц, пратеник во Европскиот парламент и известител во сенка за Република Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close